تبلیغات
پاسخ به :خبرها،رسانه ها ومطالب نقد پذیر سایت ها ووبلاگها - پاسخ مراجع معظم درمورد اظهارات مشائی
به وبلاگ من خوش آمدید
urd gagole nainava risheh pabetoop pasokh bagh tadbirmanzel myhrmweb hrmmm golashgol mamasadegh noyes qarachadirlar shahsevanebaghdadi buscoob xalijfars urd map of GH site

[ یورد ] [ گاگول ] [ نینوا ]

[ ریشه ] [ پابه توپ ] [ پاسخ ]

[ باغها وبوستانها ] [ تدبیرمنزل ]

[ وب مدیریت منابع انسانی من ]

[ پژوهش وبررسی منابع انسانی ]

[ گولش گول ] [ ممصادیق ]

[ نه بله ] [ قاراچادیرلار ]

[ ایل شاهسون بغدادی ]

[ بوشكوب بروزن گوشكوب ]

[ خلیج فارس ] [ یورد ]

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه

  

به گزارش شیعه آنلاین، آیات عظام مكارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی و مبشر کاشانی، از مراجع تقلید در خصوص استفتایی درباره اظهارات اخیر اسفندیار رحیم‌ مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره ساكنان سرزمین‌های اشغالی پاسخی ارائه كردند

كه متن كامل این استفتاء و پاسخ آن بزرگواران بدین شرح است:


مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت‌الله ...
همانگونه كه حضرتعالی مستحضر می‌باشید در روزهای اخیر از سوی برخی افراد اظهاراتی مبنی بر اینكه جمهوری اسلامی ایران با ملت اسرائیل دوست است و مشكلی ندارد، مطرح شده كه این موضوع شبهاتی را در ذهن امت اسلامی و شهید پرور ایران ایجاد نموده است.
فلذا خواهشمند است جهت تنویر افكار مردم مسلمان ایران صراحتا نوع تعامل با رژیم غاصب و جعلی اسرائیل و نیز مردم ساكن در سرزمین های اشغالی را تبیین بفرمائید.
پیشاپیش از التفات نظر آن عالم فرزانه كمال تشكر و امتنان را داریم.

پاسخ آیت الله  مكارم شیرازی
شك نیست كه رژیم اسرائیل و مردم آن هر دو مخالف اسلام و مسلمین هستند، آنها زمین های مسلمان ها را غصب كرده اند و مرتبا شهرك سازی كرده و ساكن آن زمین های غصبی می‌شوند؛ اگر ضربه‌ای بر مسلمین وارد شود جشن می‌گیرند و اگر رژیم آنها از مسلمین شكست بخورد (مانند شكست مفتضحانه جنگ 33 روزه) به حكومت خودشان اعتراض می‌كنند، خلاصه آنچه باعث ناراحتی مسلمین است سبب نشاط آنها است و آنچه سبب پیروزی مسلمین است سبب ناراحتی آنها می‌شود. نقش‌های توسعه طلبانه رژیم و مردم آنجا بر كسی پوشیده نیست با این حال چگونه می‌توان واژه دوستی با آنها را به زبان آورد؛ چه لزومی دارد كسانی كه این گونه فكر می‌كنند جزء همكاران رئیس جمهور محترم باشند، هنگامی كه 200 نفر از نمایندگان مردم به چنین كاری اعتراض كنند مفهومش این است كه بیش از دو سوم مردم این كشور با چنین شخص و چنین افكاری مخالفند.
انصاف ایجاب می‌كند تعصب‌های جناحی را كنار بگذاریم و به سرنوشت و منافع كشور و نظام بیندیشیم و بر اندیشه امام(ره) در این زمینه استوار باشیم.
همیشه موفق باشید

ناصر مكارم شیرازی.

پاسخ آیت الله نوری همدانی

عداوت و دشمنی مردم متعهد ایران با اسرائیل خون آشام که با نقشه استعماری، مردم فلسطین را آواره و این سرزمین را غصب و با ادامه قتل و کشتار و جنایات فراوان و ساختن شهرکها همفکران صهیونیستی خود را از کشور های دیگر به این سرزمین جلب کرد از الفبای اسلام و انقلاب است.

کیست که نداند که استعمار پیر انگلستان این غده سرطانی را با نقشه شوم هولوکاستی در این سرزمین غرس کردو سردمدار استکبار جهانی یعنی شیطان بزرگ، آمریکا این شجره خبیثه را آبیاری کرد و با حمایت همه جانبه این پایگاه استعماری که با انبار کردن سلاحهای هسته ای و قتل و کشتار و تخریب مداوم امنیت منطقه را بهم زده است  را نگهداشته است و تقویت می کند؟

همه می دانند که مردم انقلابی ایران این کلام امام راحل (اعلی الله مقامه) که اسرائیل باید محو شود را یکی از آرمانهای خود می دانند و هر سال در جمعه آخر ماه مبارک رمضان با تظاهرات چند میلیونی خود همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان را به این آرمان اسلامی دعوت می کنند و به عملی شدن و تحقق این ایده که هم اکنون از جهت مغلوبیت در برابر حزب الله محترم لبنان و قدرت انتفاضه در ضعف و اضطراب به سر می برد ایمان دارند« انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا»بنابر این هرگز شایسته نیست که رئیس جمهور محترم و مکتبی کسی را که فکر و فرهنگش درحدی باشد که نتواند این حقیقت را درک کند و یا از لحاظ ادبی قدرت بیان این مطلب را ندارد و یا آنقدر شهامت روحی ندارد که به اشتباه خود بطور صریح اعتراف کند و عذر بخواهد این چنین شخصی را مشاور خود قرار بدهد و یک پست مهم دولتی را به او بسپارد تا نه تنها اعتراض بجای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، بلکه اعتراض و ناراحتی همه ملت آگاه و متعهد ایران اسلامی به دنبال داشته باشد.
حسین نوری همدانی

29/5/1387

پاسخ آیت الله علوی گرگانی

اینگونه مسائل جنبه سیاسی و حکومتی دارد و مقام معظم رهبری با توجه به احاطه ای که به مسائل مختلف دارند راهنمایی های لازم را به ریاست محترم جمهوری و مسئولان محترم خواهند نمود.

پاسخ آیت الله مبشر کاشانی

تفکیک یهودیان اسرائیلی از سران حکومتشان معنا ندارد زیرا تماما صهیونیست را تشکیل می دهند و غاصب سرزمین های مسلمین فلسطین هستند و دشمن سرسخت اسلام و مسلمین جهان به شمار می آیند. بنابراین دوستی با آنها مبنای اسلامی و عقلانی ندارد و باید مسئولان نظام مقدس اسلامی در تمام مسائل سیاسی و حکومتی از اندیشه های بلند مقام معظم رهبری تبعیت نموده و تفکرات و سلیقه های شخصی خود را کنار بگذارند.


 
http://www.shia-online.ir/article.asp?id=2444&cat=1نوشته شده توسط اصغرحسنی در شنبه 2 شهریور 1387 و ساعت 03:08 ق.ظ [+] | نظرات ()
به انتخاب رویانیان بعنوان مدیرعامل پرسپولیس از20چه نمره ای میدهید؟ •